TULOKSET JA TILASTOT

OTTELULISTAT

10 MIN

PELIKIELLOT

PÖRSSIMAALIVAHDIT

FARMIPELAAJAT

TUOMARIT

OTTELULISTAT

Kausi: Kuukausi: Pelipaikka: Tuomari:

2019 lokakuun ottelulista - Alue : Helsingin Kaukalopallo     Alla näkyvät ottelut kalenteriin (.ics)

ID / Pöytäkirja PVM Paikka Peliaika Sarja Lohko Otsikko Koti Vieras Tuomari 1 Tuomari 2
12676 Ti 01.10.2019 Malmi 3 21:45 V-divisioona A-lohko Bewe Four Pallo-Hukat Silvast Juha Henttonen Jarkko
12796 Ti 01.10.2019 Myllypuro 2 21:30 III-div Alkusarja A-lohko Kaustick-Team PitKi 1 Hyväri Tero Päivikkö Mikko
11942 Ti 01.10.2019 Paloheinä 2 07:00 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Hartela Stars Umpipuu Pursiainen Juha
12901 Ti 01.10.2019 Paloheinä 2 21:45 IK-40 Alkusarja A-lohko Päämajan Pallo-40 Riskiryhmä-40 Niemensivu Tapio
12072 Ti 01.10.2019 Tikkurila 2 22:00 IK-50 Alkusarja A-lohko KoPa-50 Hooks GT Rautio Ike
12587 Ke 02.10.2019 Hernesaari 1 21:15 VI-Divisioona A-lohko BG-86 Korson Pallo II Antikainen Juha Lehtonen Ari
12677 Ke 02.10.2019 Hernesaari 2 19:45 V-divisioona A-lohko Helsingin Laatuliikkujat Nummela-89 Hannukainen Samu Antikainen Marko
12761 Ke 02.10.2019 Hernesaari 2 21:00 II-divisioona Alkusarja A-Lohko Jää Slurps Hannukainen Samu Antikainen Marko
12100 Ke 02.10.2019 Kirkkonummi 19:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Päämajan Pallo-50 G-Team 50 Schuravleff Tony
11949 Ke 02.10.2019 Myllypuro 1 06:30 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Erä Aamu HYKS Bäckström Miikka
11951 Ke 02.10.2019 Myyrmäki 1 07:15 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Vaisala PiTKi-aamu Virtanen Timo
12870 Ke 02.10.2019 Nummela 1 20:45 IK-40 Alkusarja A-lohko Nummela-89/40 Bewe-45 Pursiainen Juha
12588 Ke 02.10.2019 Paloheinä 2 21:45 VI-Divisioona A-lohko Pirkkolan Sudet FlyDi Rautio Ike Söderberg Johan
12395 To 03.10.2019 Hyrylä 1 21:45 IV-divisioona A-lohko KaPa-90 Vikings Legends Niemensivu Tapio Paavola Vesa
12111 To 03.10.2019 Lohja 21:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Lohjan Pelitoverit-50 Kaukis Gurut 50 Lindström Tony
12647 Pe 04.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 VI-Divisioona A-lohko Pallokerho 2 SPPS Antikainen Juha Antikainen Marko
12678 Pe 04.10.2019 Hernesaari 2 19:45 V-divisioona A-lohko Marjanpoimijat Kallion Saalistajat Bäckström Miikka Rosvall Tom
12962 Pe 04.10.2019 Myllypuro 1 20:45 V-divisioona A-lohko SBS Kings Pallo-Hukat Henttonen Jarkko Lehtonen Ari
12797 Pe 04.10.2019 Paloheinä 2 21:15 III-div Alkusarja A-lohko MyPS PitKi 1 Eväkoski Jarno Säteri Jussi
12056 La 05.10.2019 Kirkkonummi 12:00 IK-50 Alkusarja A-lohko G-Team 50 Pegasos-50 Bäckström Miikka
12754 La 05.10.2019 Porvoo 2 21:30 II-divisioona Alkusarja A-Lohko Hamarin Elo RB Natunen Bergström Tom Törnqvist Dick
12878 Su 06.10.2019 Hernesaari 1 18:00 IK-40 Alkusarja A-lohko Lippis-78/40 City Horo-40 Niemensivu Tapio
12798 Su 06.10.2019 Hernesaari 2 18:15 III-div Alkusarja A-lohko Bewe Hä Vesa Tyylikkäät Järvi Jouko Lehtonen Ari
12132 Su 06.10.2019 Hernesaari 2 19:30 IK-55 Alkusarja A-lohko Kaukis-55 Wilds-55 1 Pursiainen Juha
12594 Su 06.10.2019 Hernesaari 2 20:45 VI-Divisioona A-lohko Alapään Karvaajat Pirkkolan Sudet Pursiainen Juha Rosvall Tom
12800 Su 06.10.2019 Hyvinkää 1 21:00 III-div Alkusarja A-lohko Power Bandy Pallokerho 1 Eväkoski Jarno Henttonen Jarkko
12397 Su 06.10.2019 Lohja 20:00 IV-divisioona A-lohko LoWe 1 Jyllääjät Hannukainen Samu Pirttinen Pauli
12799 Su 06.10.2019 Myllypuro 1 20:45 III-div Alkusarja A-lohko Farmi Kaukis-87 Järvi Jouko Lehtonen Ari
12417 Su 06.10.2019 Paloheinä 2 20:45 IV-divisioona A-lohko Dirty Dozen Hooks-Jallu Vuorenmaa Arto Söderberg Johan
12396 Su 06.10.2019 Salmisaari 1 18:00 IV-divisioona A-lohko Rapo Team Bankers Lindström Tony Suopajärvi Teemu
12924 Ma 07.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 VI-Divisioona A-lohko Pallokerho 2 Tsunami NLA Lindström Tony Pursiainen Juha
12093 Ma 07.10.2019 Hernesaari 2 21:15 IK-50 Alkusarja A-lohko Hooks GT Power Bandy 50 Hyväri Tero
11982 Ma 07.10.2019 Kauniainen 07:00 Aamuliiga Alkusarja A-lohko TellBalls Stanley Security Silvast Juha
12073 Ma 07.10.2019 Klaukkala 2 21:30 IK-50 Alkusarja A-lohko Seven Brothers-50 Pallokerho-50 Seppänen Henri
12066 Ma 07.10.2019 Kaarela 2 21:15 IK-50 Alkusarja A-lohko Riskiryhmä-50 Kaukis Gurut 50 Niemensivu Tapio
12133 Ti 08.10.2019 Malmi 3 21:45 IK-55 Alkusarja A-lohko Bewe-55 Töölön Vesa-55 Eväkoski Jarno
12762 Ti 08.10.2019 Myllypuro 2 21:30 II-divisioona Alkusarja A-Lohko Slurps City Horo Pirttinen Pauli Päivikkö Mikko
12394 Ti 08.10.2019 Nummela 1 20:45 IV-divisioona A-lohko Vikings Legends Köyhät Ritarit Antikainen Marko Schuravleff Tony
11962 Ti 08.10.2019 Paloheinä 2 07:00 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Hartela Stars PiTKi-aamu Bäckström Miikka
12945 Ti 08.10.2019 Paloheinä 2 21:45 V-divisioona A-lohko Kallion Saalistajat SBS Kings Heinonen Esko Hyväri Tero
12589 Ti 08.10.2019 Tikkurila 2 22:00 VI-Divisioona A-lohko Korson Pallo II FlyDi Henttonen Jarkko Söderberg Johan
12792 Ke 09.10.2019 Hernesaari 1 21:15 III-div Alkusarja A-lohko Vesa Tyylikkäät Tolkis Bollklubb Antikainen Juha Valve Santeri
12398 Ke 09.10.2019 Hernesaari 2 19:45 IV-divisioona A-lohko Jyllääjät Zeebrat Pirttinen Pauli Schuravleff Tony
12801 Ke 09.10.2019 Hernesaari 2 21:00 III-div Alkusarja A-lohko Kaukis-87 Tapanilan Erä Pirttinen Pauli Schuravleff Tony
12781 Ke 09.10.2019 Paloheinä 2 21:45 III-div Alkusarja A-lohko PitKi 1 Power Bandy Järvi Jouko Lehtonen Ari
12763 To 10.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 II-divisioona Alkusarja A-Lohko City Horo Coyotes Silvast Juha Säteri Jussi
12681 To 10.10.2019 Espoonlahti 2 21:45 V-divisioona A-lohko RunWe SBS Kings Antikainen Juha Schuravleff Tony
12680 To 10.10.2019 Hyrylä 1 21:45 V-divisioona A-lohko HyRe Bewe Four Eväkoski Jarno Seppänen Henri
12078 To 10.10.2019 Lohja 21:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Lohjan Pelitoverit-50 Päämajan Pallo-50 Järvi Jouko
12127 To 10.10.2019 Myllypuro 1 21:45 IK-55 Alkusarja A-lohko Pegasos-55 Kaukis Gurut 55 Heinonen Esko
12858 Pe 11.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 IK-40 Alkusarja A-lohko Pallokerho-40 Päämajan Pallo-40 Pursiainen Juha
12591 Pe 11.10.2019 Myllypuro 1 20:45 VI-Divisioona A-lohko Helsingin Hokkarit Pallokerho 2 Rosvall Tom Silvast Juha
12080 Su 13.10.2019 Hernesaari 1 18:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Pegasos-50 Wilds-50 II Niemensivu Tapio
12436 Su 13.10.2019 Hernesaari 2 18:15 IV-divisioona A-lohko Hooks-Jallu Team Bankers Silvast Juha Suopajärvi Teemu
12872 Su 13.10.2019 Hernesaari 2 20:45 IK-40 Alkusarja A-lohko Farmi Old Timers SP-5 Silvast Juha
12057 Su 13.10.2019 Hyvinkää 1 21:30 IK-50 Alkusarja A-lohko Power Bandy 50 G-Team 50 Eväkoski Jarno
12399 Su 13.10.2019 Lohja 20:00 IV-divisioona A-lohko LoWe 1 Seven Brothers Antikainen Marko Pursiainen Juha
12873 Su 13.10.2019 Paloheinä 2 20:45 IK-40 Alkusarja A-lohko Dirty Dozen-40 FC Atlant-40 Chrons Jari
12682 Su 13.10.2019 Salmisaari 1 18:00 V-divisioona A-lohko Pallo-Hukat Kallion Saalistajat Rosvall Tom Schuravleff Tony
12138 Ma 14.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 IK-55 Alkusarja A-lohko Pallokerho-55 Kaukis-55 Antikainen Juha
12820 Ma 14.10.2019 Hernesaari 1 21:00 III-div Alkusarja A-lohko Tapanilan Erä Supermiehet Hannukainen Samu Päivikkö Mikko
12135 Ma 14.10.2019 Hernesaari 2 21:15 IK-55 Alkusarja A-lohko Hooks IPA Töölön Vesa-55 Niemensivu Tapio
12803 Ma 14.10.2019 Porvoo 1 21:00 III-div Alkusarja A-lohko Tolkis Bollklubb Kaustick-Team Bergström Tom Söderberg Johan
12077 Ma 14.10.2019 Kaarela 2 21:15 IK-50 Alkusarja A-lohko Riskiryhmä-50 Seven Brothers-50 Rautio Ike
12592 Ti 15.10.2019 Helsinki 1 21:30 VI-Divisioona A-lohko SPPS Alapään Karvaajat Heinonen Esko Lindström Tony
12806 Ti 15.10.2019 Malmi 3 21:45 III-div Alkusarja A-lohko Bewe Hä Farmi Järvi Jouko Lehtonen Ari
12916 Ti 15.10.2019 Myllypuro 2 21:30 VI-Divisioona A-lohko BG-86 Tsunami NLA Rautio Ike Söderberg Johan
12389 Ti 15.10.2019 Nummela 1 20:45 IV-divisioona A-lohko Vikings Legends Zeebrat Hyväri Tero Silvast Juha
12764 Ti 15.10.2019 Paloheinä 2 21:45 II-divisioona Alkusarja A-Lohko RB Natunen Jää Vuorenmaa Arto Paavola Vesa
12804 Ke 16.10.2019 Hernesaari 1 21:15 III-div Alkusarja A-lohko Vesa Tyylikkäät Power Bandy Valve Santeri Säteri Jussi
12683 Ke 16.10.2019 Hernesaari 2 19:45 V-divisioona A-lohko Helsingin Laatuliikkujat Marjanpoimijat Hannukainen Samu Päivikkö Mikko
11950 Ke 16.10.2019 Myllypuro 2 07:00 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Thermo Fisher Stanley Security Virtanen Timo
12874 Ke 16.10.2019 Nummela 1 20:45 IK-40 Alkusarja A-lohko Nummela-89/40 Farmi Old Timers Hyväri Tero
12593 Ke 16.10.2019 Paloheinä 2 21:45 VI-Divisioona A-lohko Pirkkolan Sudet Helsingin Hokkarit Eväkoski Jarno Lehtonen Ari
12766 To 17.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 II-divisioona Alkusarja A-Lohko City Horo Hamarin Elo Schuravleff Tony Säteri Jussi
12956 To 17.10.2019 Hyrylä 1 21:45 V-divisioona A-lohko HyRe Kallion Saalistajat Lindström Tony Niemensivu Tapio
11959 To 17.10.2019 Myllypuro 1 07:00 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Nordea Vaisala Suopajärvi Teemu
12142 To 17.10.2019 Myllypuro 1 21:45 IK-55 Alkusarja A-lohko Töölön Vesa-55 Riskiryhmä-55 Pursiainen Juha
12877 Pe 18.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 IK-40 Alkusarja A-lohko Pallokerho-40 Hooks-XO Antikainen Marko
11969 Pe 18.10.2019 Myllypuro 1 06:30 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Umpipuu HYKS Bäckström Miikka
12136 Pe 18.10.2019 Myllypuro 1 20:45 IK-55 Alkusarja A-lohko Wilds-55 1 Bewe-55 Silvast Juha
12079 La 19.10.2019 Myllypuro 2 19:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Kaukis Gurut 50 KoPa-50 Virtanen Timo
12128 Su 20.10.2019 Hernesaari 1 18:00 IK-55 Alkusarja A-lohko Pegasos-55 Pallokerho-55 Heinonen Esko
12890 Su 20.10.2019 Hernesaari 2 18:15 IK-40 Alkusarja A-lohko Päämajan Pallo-40 Lippis-78/40 Pursiainen Juha
12581 Su 20.10.2019 Hernesaari 2 19:30 VI-Divisioona A-lohko BG-86 Alapään Karvaajat Bäckström Miikka Chrons Jari
12919 Su 20.10.2019 Hernesaari 2 20:45 VI-Divisioona A-lohko FlyDi Tsunami NLA Bäckström Miikka Chrons Jari
12431 Su 20.10.2019 Lohja 20:00 IV-divisioona A-lohko LoWe 1 Hooks-Jallu Järvi Jouko Lehtonen Ari
12824 Su 20.10.2019 Myllypuro 1 20:45 III-div Alkusarja A-lohko Farmi Tolkis Bollklubb Pirttinen Pauli Suopajärvi Teemu
12403 Su 20.10.2019 Salmisaari 1 18:00 IV-divisioona A-lohko Rapo Köyhät Ritarit Niemensivu Tapio Schuravleff Tony
12071 Ma 21.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Pallokerho-50 Päämajan Pallo-50 Silvast Juha
12405 Ma 21.10.2019 Hernesaari 1 21:00 IV-divisioona A-lohko Team Bankers Jyllääjät Hyväri Tero Päivikkö Mikko
12081 Ma 21.10.2019 Hernesaari 2 21:15 IK-50 Alkusarja A-lohko Hooks GT Riskiryhmä-50 Järvi Jouko
12707 Ma 21.10.2019 Nummela 2 21:15 V-divisioona A-lohko Nummela-89 RunWe Antikainen Juha Säteri Jussi
12876 Ma 21.10.2019 Kaarela 2 21:15 IK-40 Alkusarja A-lohko Riskiryhmä-40 FC Atlant-40 Lindström Tony
12808 Ti 22.10.2019 Malmi 3 21:45 III-div Alkusarja A-lohko Kaukis-87 Kaustick-Team Järvi Jouko Lehtonen Ari
12051 Ti 22.10.2019 Myllypuro 2 21:30 IK-50 Alkusarja A-lohko Wilds-50 II Power Bandy 50 Söderberg Johan
12407 Ti 22.10.2019 Nummela 1 20:45 IV-divisioona A-lohko Vikings Legends Dirty Dozen Antikainen Juha Antikainen Marko
12408 Ti 22.10.2019 Paloheinä 2 21:45 IV-divisioona A-lohko Zeebrat Seven Brothers Hyväri Tero Pirttinen Pauli
12595 Ti 22.10.2019 Tikkurila 2 22:00 VI-Divisioona A-lohko Korson Pallo II SPPS Pursiainen Juha Rautio Ike
12402 Ke 23.10.2019 Hernesaari 1 21:15 IV-divisioona A-lohko Köyhät Ritarit KaPa-90 Hannukainen Samu Schuravleff Tony
12083 Ke 23.10.2019 Hernesaari 2 21:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Päämajan Pallo-50 Pegasos-50 Lehtonen Ari
11953 Ke 23.10.2019 Myllypuro 1 06:30 Aamuliiga Alkusarja A-lohko PiTKi-aamu TellBalls Suopajärvi Teemu
11958 Ke 23.10.2019 Myllypuro 2 07:00 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Thermo Fisher Hartela Stars Bäckström Miikka
11954 Ke 23.10.2019 Paloheinä 2 06:45 Aamuliiga Alkusarja A-lohko HYKS Stanley Security Virtanen Timo
12765 Ke 23.10.2019 Paloheinä 2 21:45 II-divisioona Alkusarja A-Lohko RB Natunen Coyotes Paavola Vesa Päivikkö Mikko
12860 To 24.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 IK-40 Alkusarja A-lohko City Horo-40 Pallokerho-40 Hannukainen Samu
12970 To 24.10.2019 Espoonlahti 2 21:45 V-divisioona A-lohko RunWe HyRe Lindström Tony Valve Santeri
12809 To 24.10.2019 Myllypuro 1 21:45 III-div Alkusarja A-lohko Supermiehet PitKi 1 Hyväri Tero Paavola Vesa
12847 To 24.10.2019 Porvoo 1 21:00 IK-40 Alkusarja A-lohko FC Atlant-40 Bewe-45 Holmberg Kristian
12811 Pe 25.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 III-div Alkusarja A-lohko Pallokerho 1 MyPS Antikainen Marko Säteri Jussi
12723 Pe 25.10.2019 Hernesaari 2 19:45 V-divisioona A-lohko Kallion Saalistajat Bewe Four Hannukainen Samu Lindström Tony
12596 Pe 25.10.2019 Myllypuro 1 20:45 VI-Divisioona A-lohko Helsingin Hokkarit FlyDi Bäckström Miikka Heinonen Esko
12084 La 26.10.2019 Kirkkonummi 12:00 IK-50 Alkusarja A-lohko G-Team 50 Lohjan Pelitoverit-50 Heinonen Esko
12139 La 26.10.2019 Myllypuro 2 19:00 IK-55 Alkusarja A-lohko Wilds-55 1 Kaukis Gurut 55 Virtanen Timo
12074 Su 27.10.2019 Hernesaari 1 18:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Päämajan Pallo-50 KoPa-50 Niemensivu Tapio
12880 Su 27.10.2019 Hernesaari 2 18:15 IK-40 Alkusarja A-lohko Hooks-XO Lippis-78/40 Suopajärvi Teemu
12598 Su 27.10.2019 Hernesaari 2 19:30 VI-Divisioona A-lohko Alapään Karvaajat Pallokerho 2 Bäckström Miikka Suopajärvi Teemu
12881 Su 27.10.2019 Hernesaari 2 20:45 IK-40 Alkusarja A-lohko Farmi Old Timers Bewe-45 Bäckström Miikka
12791 Su 27.10.2019 Hyvinkää 1 21:00 III-div Alkusarja A-lohko Power Bandy Kaukis-87 Eväkoski Jarno Silvast Juha
12410 Su 27.10.2019 Paloheinä 2 20:45 IV-divisioona A-lohko Dirty Dozen Rapo Chrons Jari Paavola Vesa
12879 Su 27.10.2019 Salmisaari 1 18:00 IK-40 Alkusarja A-lohko SP-5 Nummela-89/40 Antikainen Marko
12089 Ma 28.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 IK-50 Alkusarja A-lohko Pallokerho-50 Power Bandy 50 Antikainen Juha
12812 Ma 28.10.2019 Hernesaari 1 21:00 III-div Alkusarja A-lohko Tapanilan Erä PitKi 1 Pirttinen Pauli Päivikkö Mikko
12126 Ma 28.10.2019 Hernesaari 2 21:15 IK-55 Alkusarja A-lohko Hooks IPA Kaukis-55 Lindström Tony
12810 Ma 28.10.2019 Porvoo 1 21:00 III-div Alkusarja A-lohko Tolkis Bollklubb Bewe Hä Törnqvist Dick Söderberg Johan
12085 Ma 28.10.2019 Klaukkala 2 21:30 IK-50 Alkusarja A-lohko Seven Brothers-50 Pegasos-50 Hyväri Tero
12882 Ma 28.10.2019 Kaarela 2 21:15 IK-40 Alkusarja A-lohko Riskiryhmä-40 Dirty Dozen-40 Rautio Ike
12086 Ti 29.10.2019 Kirkkonummi 19:30 IK-50 Alkusarja A-lohko G-Team 50 Wilds-50 II Schuravleff Tony
12156 Ti 29.10.2019 Malmi 3 21:45 IK-55 Alkusarja A-lohko Bewe-55 Riskiryhmä-55 Heinonen Esko
12774 Ti 29.10.2019 Myllypuro 2 21:30 II-divisioona Alkusarja A-Lohko Slurps Hamarin Elo Järvi Jouko Suopajärvi Teemu
12411 Ti 29.10.2019 Paloheinä 2 21:45 IV-divisioona A-lohko Zeebrat KaPa-90 Lehtonen Ari Silvast Juha
12816 Ke 30.10.2019 Hernesaari 1 21:15 III-div Alkusarja A-lohko Kaukis-87 Supermiehet Pirttinen Pauli Päivikkö Mikko
12670 Ke 30.10.2019 Hernesaari 2 19:45 V-divisioona A-lohko Helsingin Laatuliikkujat Pallo-Hukat Hannukainen Samu Säteri Jussi
12767 Ke 30.10.2019 Hernesaari 2 21:00 II-divisioona Alkusarja A-Lohko Jää Coyotes Hannukainen Samu Säteri Jussi
11967 Ke 30.10.2019 Myllypuro 1 06:30 Aamuliiga Alkusarja A-lohko PiTKi-aamu Erä Aamu Bäckström Miikka
11961 Ke 30.10.2019 Myyrmäki 1 07:15 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Vaisala Umpipuu Virtanen Timo
12883 Ke 30.10.2019 Nummela 1 20:45 IK-40 Alkusarja A-lohko Nummela-89/40 FC Atlant-40 Schuravleff Tony
12599 Ke 30.10.2019 Paloheinä 2 21:45 VI-Divisioona A-lohko Pirkkolan Sudet BG-86 Hyväri Tero Rosvall Tom
12884 To 31.10.2019 Espoonlahti 1 22:00 IK-40 Alkusarja A-lohko City Horo-40 SP-5 Järvi Jouko
12688 To 31.10.2019 Hyrylä 1 21:45 V-divisioona A-lohko HyRe SBS Kings Silvast Juha Niemensivu Tapio
11965 To 31.10.2019 Myllypuro 1 07:00 Aamuliiga Alkusarja A-lohko Nordea TellBalls Suopajärvi Teemu
12863 To 31.10.2019 Myllypuro 1 21:45 IK-40 Alkusarja A-lohko Päämajan Pallo-40 Dirty Dozen-40 Pursiainen Juha